Zgrubienie w pochwie i na szyjce macicy

Ostatnio wyczułam w pochwie dwie małe kuleczki wielkości ziarenka grochu. Jedna z nich znajduje się na szyjce macicy, druga na tylnej ściance pochwy. Wcześniej ich nie czułam, od razu są dwie. Co to może być, jakie są możliwości? Dodam, że cykl niezmiennie trwa 28 dni, okres jest regularnie. Niedawno miałam krostkę ok. 2cm od wejścia do pochwy, już zagojona, myślałam, że to zwykły pryszcz, jednak czy może to być ze sobą powiązane? Brak jakichkolwiek niepokojących objawów poza tymi zgrubieniami.

Robert Markowski Ginekologia

Szanowna Pani, szybkie pojawienie się zmian powinno Panią skłonić do odwiedzenia swojego ginekologa. Diagnoza drogą elektroniczną może Pani zaszkodzić.