Złamanie kompresyjne trzonu kręgosłupa a ciąża

Witam,parę lat temu doznałam złamania kompresyjnego trzonu kręgosłupa l4, obecnie jestem w 3 miesiacu ciaży a ból właśnie w tym obszarze jest nie do zniesienia, jakiekolwiek prace, siedzenie czy stanie to duży ból, myślałam, ze sytuacja taka będzie to miała miejsce dużo później - jak już brzuszek będzie spory. I teraz pytanie co mam robić, gdzie szukać pomocy i na co mogę liczyć. Czy da się cos z tym zrobić czy będzie tylko gorzej.Z góry dziekuję za pomoc.

Dużo zależy od stopnia sklinowacenia/złamania ww kręgu. może zaburzać kształt kręgosłupa i zmieniać ustawienie dysków i powierzchni stawowych. Rzeczywiście, może powodować dolegliwości w ciąży i może to wymagać nieco odmiennego prowadzenia tej ciąży z punku widzenia ortopedy. Więcej mógłbym powiedzieć po obejrzeniu dokumentacji z urazu tj zdjęć, wypisu, metody leczenia oraz po badaniu fizykalnym. Jeżeli jest pani zainteresowana to proszę się umówić przez stronę www lub telefonicznie.