Złamanie kosteczki zewnętrznej w łokciu

witam,złamałam zewnętrza kosteczkę w pr. łokciu. Nosze luźną szynę, jestem po mastektomii i usuniętych 15 węzłach pr.str. ręka mi często puchnie i jest zgięta 35°. Czy jest ryzyko, ze krzywizna mi zostanie i reki już nie wyprostuje? Dlaczego lekarz zabronił nosić temblak? Po trzech tyg. lekarz przedłużył mi noszenie szyny o kolejne trzy tyg. Reki nie można było nawet lekko obrócić do kontrolnego prześwietlenia. Kosteczka się nie zrosła, krzywizna została. Jakie mogą być powikłania. Dziękuję. E

Aleksander Ropielewski

Niestety jest ryzyko, że pozostaną przykurcze i niepełen zakres ruchu w stawie łokciowym. W takim przypadku konieczna może być reoperacja. Nie potrafię udzielić dokładniejszej odpowiedzi bez analizy badan obrazowych i informacji odnośnie sposobu leczenia.