Złamanie kostki bocznej podudzia

Dzień dobry! Dziesięć dni temu doznałam urazu nogi - złamanie kostki bocznej podudzia prawego. Mam założoną longetę na okres sześciu tygodni. Przez te pierwsze dziesięć dni starałam się nie nadwyrężać nogi, jak najwięcej trzymać ją w górze i jak najmniej chodzić o kulach. Chciałabym już jednak wrócić na uczelnię. Moje pytanie brzmi, czy chodzenie o kulach i uczestniczenie w zajęciach. gdzie nie zawsze będzie możliwość trzymania nogi trochę wyżej, może jakoś negatywnie wpłynąć na zrastanie kości?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Po takim czasie od urazu można spróbować powrócić na uczelnię. W przypadku pojawienia się obrzęku konieczne będzie zrezygnowanie z zajęć na uczelni.