Złamanie nogi u 2-letniego dziecka

Witam, moja 2-letnia corka zlamala noge. W rozpoznaniu mamy wpisane- spiralne zlamanie kosci piszczeli lewej.Obecnie drugi tydzien w gipsie (min 4 tyg). Chcialam zapytac czy po sciagnieciu gipsu bedzie konievzna rehabilitacja, i czy ewentualnie mozna zalozyc orteze zamiast ciezkiego gipsu. Kontrole mamy 14.08 czyli w trzecim tygodniu po urazie.

Szanowna Pani,
W trakcie kontroli lekarz sprawdzi czy ustawienie odłamów jest prawidłowe, czy są cechy zrostu oraz oceni stan miejscowy. Nie należy zmieniać unieruchomienia jeśli spełnia ono swoje zadanie. W przypadku tak małego dziecka rehabilitacja najczęściej nie jest w ogóle potrzebna. Proszę wykonać kontrolę u ortopedy i nie martwić się na zapas.