Złamanie V kości śródstopia, pęknięcie kości pionowo

Witam serdecznie, stwierdzono u mnie złamanie V kości śródstopia (pęknięcie kości pionowo). Założono gips-lekarz stwierdził, że na okres 4 tygodni. Nie staję na gipsie, nie chodzę na nim. Moje pytanie brzmi czy w takiej sytuacji może dojść do przemieszczenia? Na kontrolnym RTG ortopeda dostrzegł przemieszczenie ale powiedział, że jest ono dopuszczalne w związku z nalewaniem się na siebie mas kostnych. Czy mam powody do niepokoju? Z góry dziękuję za pomoc.

4 tygodnie to minimalny okres unieruchomienia. Dobrze jest nie obciążać kończyny przy chodzeniu. Niewielkie przemieszczenie to nie problem. Do przemieszczenia doszło bo to złamanie spowodowane jest pociąganiem przez ścięgno mięśnia.