Zlewne poty nocne a problemy z sercem
Witam! Mam od kilku miesięcy problem, ponieważ w nocy strasznie się pocę. Do tego miałam bóle w klatce piersiowej, więc lekarz zlecił dwa badania EKG, w którym stwierdzono rytm dolnoprzedsionkowy, Holter EKG i USG serca nie wykazało nieprawidłowości. Morfologię ogólną i ogólne badanie moczu jest w porządku. TSH także. Dzisiaj odebrałam dalsze wyniki krwi i na jednych wynik jest następujący: TIBC 420 mg/dl; Żelazo 263 mg/dl; UTBC 157,6; % saturacji 62,5. Pozdrawiam!

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Parenting.pl
Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.
Witam serdecznie!
Zlewne poty nocne mogą świadczyć o toczącym się w organizmie procesie chorobowym, zapewne z tego powodu lekarz zalecił wykonanie badań dodatkowych.
Nadmierna potliwość może wynikać między innymi z przyczyn kardiologicznych, pojawia się w przebiegu chorób hematologicznych czy przewlekłych zakażeń.
Niestety w pytaniu nie zamieściła Pani norm, które w poszczególnych laboratoriach mogą być różne. Według najczęściej stosowanych zakresów wyniki są prawidłowe. Wykonane badania pozwoliły również wykluczyć przyczyny kardiologiczne i choroby tarczycy. Warto jeszcze rozszerzyć badania o wskaźniki stanu zapalnego (aby wykluczyć infekcję), RTG płuc (w celu wykluczenia gruźlicy), poziom cukru (w celu wykluczenia cukrzycy).
Pozdrawiam