Jaka może być przyczyna tych nocnych potów?
witam serdecznie mam pytanie bardzo nie w nocy poce Usg ok ,krew ok, gastroskopia ok,,,,gdzie mam szukać przyczyny tych potow mam 44 lata

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
może być wiele przyczyn nocnych potów – jeżeli podstawowe wyniki są prawidłowe, to proszę jeszcze zwrócić uwagę na zażywane leki – niektóre antydepresanty oraz sterydy mogą powodować takie dolegliwości.
Dużo poważniejsze są gruźlica, choroby szpiku oraz choroby serca – natomiast istnieje prawdopodobieństwo, że te schorzenia można wykluczyć na podstawie badania krwi, jeśli również oznaczała Pani poziom CRP. Więcej chorób przebiegających z występowaniem nocnych potów w naszym artykule: https://uroda.abczdrowie.pl/nocne-poty-objawy-przyczyny-zapach.
Poza markerami nowotworowymi można rozważyć badania w kierunku boreliozy, ponieważ ta choroba również w ten sposób może się manifestować. Zachęcam do lektury tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/borelioza-choroba-trudna-do-rozpoznania.
Natomiast najczęstsze przyczyny nocnych potów to zaburzenia hormonalne, w tym menopauza, ale też nadczynność tarczycy. Jeśli dotychczas nie wykonywała Pani badań w kierunku menopauzy oraz badania TSH (fT3 i fT4), to warto wziąć to pod uwagę. Być może zechce Pani przeczytać również ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/hormony-w-menopauzie.