Co może być przyczyną nocnych potów?

Witam moim problemem są nocne poty,budzę się w nocy z mokra klatka piersiową i plecami. Śpię pod kołdra i kocem. Mam dużo stresów. Badania krwi ostatnio robilam pół roku temu i morfologia i ob było w porządku.. Poce się bardzo często w nocy. W zeszłym roku też mi się to często zdarzało. Co może być tego przyczyną?

Lek. Michał Lenard

Przyczyn nocnych potów jest bardzo dużo. Do najczęstszych należą infekcje przebiegające z gorączką oraz zaburzenia hormonów tarczycy (nadczynność). Przyczyna może być również psychogenna. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który wykona odpowiednie badania i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!