Dlaczego budzę się zlana potem?

Witam, mam 18 lat. Ostatnio zaobserwowałam (od ok. tygodnia), że codziennie rano budzę się zlana potem. Nie jest mi gorąco, ale wręcz zimno. Nigdy wcześniej taka sytuacja nie miała miejsca, a śpię od dawna pod kocem i pościelą, w pokoju kiedy zasypiam temperatura jest optymalna (w nocy spada bo śpię na poddaszu) mimo to każdego wieczora kiedy zasypiam jest mi zimno, w nocy tez nie budzę się i nie jest mi gorąco. Dodatkowo zauważyłam, że bardzo marznę, potrzeba naprawdę wiele żeby było mi ciepło (swetry, koce, poduszka elektryczna, grzejnik). Czuję się osłabiona, rozdrażniona, przemęczona, senna, wypadają mi włosy. Najchętniej tylko bym spała... Ostatnio mam problemy z koncentracją. Uczę się dużo i śpię średnio 5 h, ale taki stan jest od września , a te objawy pojawiły się niedawno. Proszę o rade.

Witam!
Żyje Pani we wzmożonym napięciu nerwowym, przeżywa Pani stres, niepokój wewnętrzny i lęk. Objawy, które Pani opisała najbardziej pasują do nerwicowych, szczególnie do neurastenii. Proponuję kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego, porobią odpowiednie badania testowe, oznaczą rodzaj osobowości, poziom lęku i zagrożenia, podatność na sugestię. Zaproponują metody wyjścia z tej sytuacji, uwzględniając fakt, że pracuje Pani głową: psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi.
Powodzenia
W. Łuczkowski.