Dlaczego dziecko budzi się z płaczem w nocy?

Dzień dobry. Wiem że podobne pytania już padały ale i ja zapytam .Moja córeczka ma obecnie 10 msc. Od 5 msc życia budzi się w nocy z płaczem. Wygląda to tak że w dzień jest w miarę grzeczna wieczorem też zaśnie sama i sen ten trwa 40 minut od tego czasu średnio co pół godz wzbudza się z płaczem. Trwa to czasem do rana a najczęściej do ok 1 w nocy. W dzień nie ogląda a tv ani nie ma jakość specjalnie nowych wrażeń. Ja wiem że dzieci zabkuja przetwarzaja różne wydarzenia z dnia. Ale czy wszystko mozna no to zwalic?? To trwa juz pol roku...niw ma znaczenia czy dziecko było na spacerze czy była kąpiel wieczorna co Zjadł a i ile spala w dzień Zawsze jest tak samo. Martwię się że coś jest nie tak.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wizytę u pediatry, który po zebraniu wywiadu i badaniu dziecka oceni czy dziecko ma niepokojące objawy wskazujące na jakis problem medyczny, jeśli nie to sądzę że córka jest poprostu dzieckiem o wzmożonych potrzebach, bardziej wrażliwym i być może z tego „wyrośnie”. Może jeszcze spr czy nie jest za zimno/gorąco, jakieś drapiące metki przy pidzamie bądź w łóżeczku.