Dlaczego co noc budzę się z powodu skurczu w szyi?

Co noc budzę się z powodu skurczu w szyi. Skurcz łapie mnie z lewej strony szyi, tak jakby żyła się kurczyła. Problem ten mam już od dłuższego czasu. Poduszkę wyrzuciłam, śpię tylko na cienkim "jaśku" ale to nic nie pomogło. Jestem osobą nerwową, dużo stresu. Co może być przyczyną? O jakie badania powinnam poprosić lekarza POZ?

Witam!
Z tego co Pani opisała można wywnioskować, że ma Pani nerwicę i ten problem daje kolejne objawy. Zaburzenia nerwicowe mogą dawać identyczne dolegliwości jak choroby somatyczne, ale leczenie jest całkiem inne. Kurcze mięśniowe, bóle napięciowe, zawroty głowy itp. są typowymi (dość częstymi objawami) konfliktów emocjonalnych. Samymi tabletkami Pani tego problemu nie wyleczą! Konieczna konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego, porobią dodatkowe badania testowe i zaproponują formę rozwiązania problemu: psychoterapia z ew. wzmocnieniem lekami p/lękowymi, może dodatkowo zajęcia grupowe.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Pani,

Po konsultacji i rozpoznaniu występującego u Pani symptomu, lekarz pierwszego kontaktu zadecyduje o odpowiedniej dla Pani diagnostyce.

Serdeczności i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com