Nocne poty i wynik LDH
Witam, co jakiś czas dokuczaja mi nocne poty, wynik badania ldh w normie, wszystko jest ok, dobrze sie czuje, dlatego lekarze nie chca dac skierowania na tomograf klatki piersiowej. Co moze byc przyczyna? Ja przyznam, ze najbardziej obawiam sie chloniaka, odkad o nim przeczytalam, ta mysl nie daje mi spokoju juz od paru dobrych miesiecy.. Pozdrawiam

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Witam, same nocne poty, wobec prawidłowych badań krwi (morfologia, LDH) i prawidłowego badania lekarskiego nie są wskazaniem do wykonania badania TK, które wiąże się również z ryzykiem działań niepożądanych (promieniowanie, kontrast). Proszę zwrócić uwagę na inne objawy chorób nowotworowych: utratę masy ciała, stany podgorączkowe, powiększone węzły chłonne, duszność, odkrztuszanie podbarwionej krwią wydzieliny. Chłoniak jest nowotworem rozwijającym się dość szybko, w ciągu kilku miesięcy powinno w związku z tym nastąpić znaczne nasilenie objawów. Czy wykluczono menopauzę?