Nocne poty, uczucie gorąca a badania hormonalne

Witam.Mam 40 lat,od dwóch tygodni oblewają mnie poty nocne,dodatkowo w dzień odczuwam kilka razy uderzenia gorąca.ostatnia miesiączka trwała prawidłowo ale po dwóch dniach od zakończenia pojawiły sie plemienia.lekarz zalecił zrobienie badania poziomu hormonu FSH,który jest na poziomie 61,09mlU/ml. Czy w/w objawy i wynik mogą świadczyć o menopauzie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom FSH może wskazywać na menopauzę. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.