Złogi w prawej nerce

Witam, od jakiegoś roku nasilają się u mnie następujące objawy: ostry, szarpiący ból brzucha, wymioty, wysoka gorączka. Objawy wykazują różne nasilenie, we wrześniu tego roku po raz pierwszy wylądowałam w szpitalu. Zrobiono mi podstawowe badania, również RTG jamy brzusznej - żadne z nich nie wykazały żadnej anomalii. Ponieważ w październiku i grudniu objawy wystąpiły ponownie (ich nasilenie było mniejsze), zdecydowałam się na zrobienie badania TK z kontrastem jamy brzusznej i miednicy. W opisie badania przeczytałam, że stwierdza się drobne złogi w środkowej części nerki prawej, inne organy wewnętrzne nie wykazują żadnych zmian patologicznych. Czy opisane objawy mogą być spowodowane istnieniem owych złogów i jakie leczenie powinnam podjąć, czy wykonać jeszcze jakieś badania i czy są jakieś środki, które doraźnie zmniejszą ból i dyskomfort, przynajmniej do czasu zaordynowania odpowiedzialnego postępowania. Czy tych złogów można się pozbyć w inny sposób niż zabieg operacyjny?

Witam!
Opisane objawy oraz wyniki badań dodatkowych sugerują kamicę nerkową jako główną przyczynę Pani dolegliwości. Na skutek kamicy nerkowej może dochodzić częściej do zakażeń w układzie moczowym. Ogólnie drobne złogi nie zawsze są wskazaniem do leczenia inwazyjnego. Przede wszystkim zawsze należy zacząć od leczenia farmakologicznego (leki przeciwbólowe, rozkurczowe) i zmiany stylu życia. W przypadku kamicy nerkowej należy zadbać o spożywanie dużej ilości wody dziennie oraz unikanie potraw sprzyjających produkcji odpowiednich soli mineralnych, należy unikać także kawy i mocnej herbaty. Jeśli chodzi o leczenie zabiegowe, to warto rozważyć w pierwszej kolejności litotrypsję pozaustrojową, w której kruszenie złogów nerkowych odbywa się za pomocą fal ultradźwiękowych. Proponuję skonsultować problem z urologiem. Pozdrawiam serdecznie!