Zmiana ogniskowa w płacie wątroby

Prosba o interpretacje wyniku mri W lewym placie watroby(segm 2/3) widoczna jest zmiana ogniskowa o wym ok14×11mm zlokalizowana powierzchniowo wykazujaca wysoki sygnal w obrazachT2 zaleznych i obnizony sygnal w obrazach T1 zaleznych-naczyniak?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na podejrzenie naczyniaka wątroby. Jest to łagodna zmiana nowotworowa. Najczęściej przy tego typu zmianach zaleca się okresową kontrolę. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.