Zmiana okularów i czerwone naczynka na oku

Pytanie do lekarza okulisty. Około tygodnia temu zmieniłem sobie okulary. Zmiany nie są zbyt wielkie, zmieniła się jedynie oś (z 90 na 85) i odl. od źrenic (z 64 na 62). Moc szkieł to:-0,75, -2,5; cylinder:-1. Miewam bóle głowy, ale niepokoi mnie przekrwienie oczu.Wyskoczyły mi czerwone naczynia krwionośne na białej części oka. Dosyć spore i rozszerzone.Mam 20 lat. Wcześniej takich nie miałem.Czy to się ustabilizuje i zniknie?Czy zakupić coś w aptece?Może wrócić do okulisty?Proszę o pomoc.

Przekrwienie oczu może wynikać w Pana przypadku z procesu przyzwyczajania się do nowej korekcji lub z powodu źle dobranej korekcji, a także może mieć związek z przesuszonym powietrzem i warunkami pracy. Objawy również mogą być niezależne od ostatniej zmiany okularów, ale żeby to stwierdzić należałoby wykonać badanie u okulisty.