Zmiana tabletek antykoncepcyjnych Vixpo na Vibin mini

Jestem po pierwszym opakowaniu tabletek Vixpo (24+4). Chciałam kupić kolejne opakowania, ale w kilku aptekach nie posiadali tych tabletek. Jedna farmaceutka dała mi w zamian jedno opakowanie Vibin mini (21+7) i za kilka dni sprowadzi 2 opakowania Vixpo (receptę miałam na 3 opakowania). Czy zmiana tabletek z Vixpo na Vibin na jeden miesiąc jest bezpieczna, zwłaszcza, że mają one różne schematy zażywania? Czy ochrona będzie zachowana przy comiesięcznej zmianie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wielce Szanowna Pani ! Czy Pani farmaceutka wzięła również , przy samowolnej zmianie nazwy tabletek, odpowiedzialność za Pani antykoncepcję ! Należy natychmiast udać się do lekarza, który przepisał tabletki Z wyrazami szacunku Marek Bulsa

ten sam lek , inna liczba tabletek, można zazywać vibin mini przez 24 dni i bedzie wtedy jak vixpo, albo vixpo 21 dni i bedzie jak vibin mini . Pozdrawiam.