Zmiana w wyniku USG pęcherzyka żółciowego a ryzyko nowotworu

witam.moj partner mial robione usg i w woreczku zolciowym cos doktor znalazl.powiedzial ze na kamien to jest za duze i za miekkie co to moze byc?partner sie martwi bardzo ze to moze byc nowotwor wspomne ze ma 32 lata.i w ciagu 6 miesiecy schudl 11 kg.martwie sie ze zapadnie w depresje przed otrzymaniem wynikow ct scan.co to moze byc?czy zeczywiscie moze to byc nowotwor?prosze o pomoc.pozdrawiam

Nie znam konkretnego opisu USG, aby w jakikolwiek szczegółowy sposób odpowiedzieć na Pani pytanie co do zmiany w pęcherzyku żółciowym. Może to nie kamień, ale polip czyli łagodna zmiana przerostowa. Jednak, aby konkretnie opisać czym jest zmiana trzeba uzyskać wynik tomografii komputerowej. Być może trzeba będzie wykonać zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego, aby konkretnie ocenić czym jest zmiana (pęcherzyk zostanie wysłany do badania histopatologicznego).