Zmiany hematologiczne po wizycie w szpitalu

Za Pani radą 14 położyłam się do szpitala na oddział wewnętrzny. Mój lekarz na skierowaniu poprosił o zrobienie biopsji węzła chłonnego i szpiku. W szpitalu, to jest maleńkie miasteczko, nawet się nie pokusili o to. Podam ich rozpoznanie i najnowsze wyniki, może Pani mi wskaże, gdzie teraz się udać i co robić. Dodam, że cały czas utrzymuje się straszny ból kolana. RR -140 /70, GFR 95,04, ob 45, hb 12, erytrocyty 5, hematokryt 37,3, płytki 220, mcv 80, mchc 31, leukocyty 7, lym% 22, MO% 2,6, GR% 74,9. Za Pani radą, poprosiłam w szpitalu o rozmaz ręczny: Pałeczkowate 2, neutrofile 67, eozynofile 2, monocyty 3, limfocyty 26. Badnie moczu: barwa żółta, białko ujemne, cukier ujemny, leukocyty dość liczne w polu widzenia, erytrocyty - brak, bakterie liczne. Dodatkowe badania: crp 22, chlor całkowity%185, Tg 144%, Na 141,4. Powiększone wezły chłonne szyjne. Diagoza ze szpitala: stany gorączkowe Limfadenopatia. Proszę o pomoc, bo nie wiem, co robić, dlaczego te wyniki morfologi tak skaczą, raz jest pełno leukocytów, za dwa dni w normie. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam ponownie!

Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się tak krótkiego pobytu w szpitalu, który właściwie wiele do rozpoznania nie wniósł.

Patrząc jednak na wyniki moczu, można podejrzewać, że wzrost leukocytów oraz wskaźników stanu zapalnego mogły być spowodowane infekcją dróg moczowych. W takiej sytuacji najlepiej byłoby zrobić posiew moczu i włączyć koniecznie leczenie na podstawie wyniku antybiogramu (określenie na jaki antybiotyk dana bakteria jest wrażliwa).

Pozostaje sprawa bólu w kolanie oraz powiększenia węzłów chłonnych. Nie napisała Pani, czy w szpitalu były badania w kierunku toksoplazmozy, boreliozy, wirusowedo zapalenia wątroby - ponieważ taki pakiet badań należałoby na pewno zlecić. A czy było robione USG jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej? A czy w związku z bólem kolana była konsultacja ortopedyczna /chirurgiczna (przydałoby się też RTG)?

Czekam na Pani odpowiedź. Będziemy myśleć wspólnie, co dalej robić.

Pozdrawiam serdecznie