Dlaczego mój węzeł chłonny jest powiększony?

Witam mam 21 lat. Byłem w szpitalu na oddziale wewnętrznym z powodu powiększenia węzła chlonegoo pachwinowego ktory powiekszyl mi sie okolo 8ms temu ale jakos teraz sie za to wziąłem . Wszystkie badania krwi ,moczu, prześwietlenie klatki piersiowej, rezonans okolic brzucha i okolic krocza wyszły dobrze. Juz miałem wychodzić ze szpitala ale.lekarz prowadzący mówi ze jeszcze zobaczy cie laryngolog a on stwierdził ze mam rozrost tkanki chlonnej gardła dolnego. Limfadenopatia. I dostałem skierowanie do kolejnego szpitala. Dodam ze węzły chłonne gardlowe powiększone mam odkąd pamiętam oraz w wieku 3 lat mialem wycinane 3 migdały. Mógłby mi ktos przybliżyć moj problem?

Trudno jest przybliżyć problem pacjenta bez osobistego zbadania go Natomiast jeśli faktycznie problemy z migdałkami występują od dziecka może to być reakcja odczynowa na stan zapalny w migdałkach niestety węzły chłonne innych okolic niższy ja nie powinny być w tej sytuacji powiększone w związku z tym na pewno należy kontynuować diagnostyka zalecone przez lekarza limfadenopatia czyli powiększenie węzłów chłonnych To nie żarty mogą być oczywiście sprawą blachą i Reakcją na stan zapalny lub Jak to niektórzy mówią taką urodą ale niestety zdarzają się również choroby onkologiczne objawiająca się przez powiększone węzły chłonne niekoniecznie muszą to być raki ale mogą to być nowotwory krwi węzłów chłonnych i szpiku kostnego nie należy bagatelizować takiego stanu proszę koniecznie udać się zgodnie z zaleceniami do kolejnego szpitala celem dalszej diagnostyki oczywiście mam nadzieję że okaże się to tylko blachą sprawą i nie zostanie zdiagnozowana żadna choroba ale jednak trzeba mieć pewność w takiej sytuacji