Kłucie i powiększenie węzłów chłonnych a ziarnica złośliwa

Witam, około 2 lata temu gdy byłam przeziębiona zaczęłam notorycznie sprawdzać, czy nie powiększają mi się węzły chłonne. aż w końcu od tego ciągłego dotykania powiększył mi się 1 węzeł pod żuchwą i wyczuwam go do tej pory, jest miękki i czasami mnie kłuje. Byłam z tym u internisty, jednak pani dr twierdzi, że nie mam się czym martwić. Jednak gdy wpisuje w google powiększone węzły chłonne wyskakuje mi od razu ziarnica złośliwa i teraz obawiam się tej choroby, wyniki krwi 2lata temu byly w normie
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Badania krwi - hemoglobina

Hemoglobina jest podstawowym składnikiem krwinek czerwonych. Jest nie tylko barwnikiem nadający krwi czerwony kolor, ale pełni również ważną funkcją ? transportuje tlen do tkanek. Lekarz Łukasz Kowalski objaśnia szczegóły dotyczące badania hemoglobiny.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Węzły podżuchwowe często są powiększone jako rewelator stanów zapalnych i powiększenie jednego wężła zwykle nie jest powodem do niepokoju, o ile nie jest on powiększony na stałe. Można przeprowadzić diagnostykę serologiczną w kierunku chorób powodujących limfadenopatię lub jeżeli sprawa dotycyz tylko jednego węzła można go usunąć.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy