Powiększone węzły chłonne śródbrzusza a możliwe przyczyny

Witam. Mam pytanie, od czego mogą powiększać się węzły chłonne w śródbrzuszu? Dodam jeszcze że na usg jamy brzusznej widoczny mam ślad wolnego płynu w pętli jelitowej prawej. Przeszłam kolonoskopię - w jelicie wszystko w porządku. Oprócz tego mam powiększone węzły chłonne podżuchwowe z obu stron i przyuszne z prawej strony. Mam wzdęty brzuch i widoczne uwypuklenie z prawej strony brzucha. Czy ja mogę czuć ten płyn i powiększone węzły chłonne w brzuchu ?

Aleksander Ropielewski

Przy znacznej ilości płynu i znacznym powiększeniu węzłów chłonnych może Pani odczuwać dyskomfort lub ból brzucha. Węzły chłonne mogą być powiekszone z wielu powodów i w przypadku uogólnionej limfadenopatii wskazane jest poszerzenie diagnostyki, głownie w celu wykluczenia choroby nowotworowej. W tym celu sugeruję kontakt z internistą lub onkologiem.