Infekcja a powiększone węzły chłonne

Witam, od kilku dni mam potwierdzona infekcję bb (test Ltt). Czy jest możliwe, że w wyniku zakażenia pojawiły się u mnie powiękoszone węzły chłonne podżuchwowe (1,5-2cm, głownie prawa str.), mniejsze szyjne oraz pachwinowe, jak rówenież powiększona śledziona? Węzły były oglądane przez onkologa, śledziona wg.niego nie byla powększona (jednak dziś potwierdzono w MRT, ze jest; tak samo wątroba). Mam rownież podwyższone ASO 290, oraz EBV IgG 400, VZV IgG 1500, IgM 11.

Lek. Katarzyna Szymczak

Węzły jak najbardziej mogą być powiększone wtórnie do infekcji. Co do śledziony i wątroby wskazana dalsza diagnostyka.