Zmiany napadowe znad odprowadzeń skroniowych obustronnie oraz uogólniających się pod postacią grup fal ostrych oraz zespołów fali ostrej z falą wolną

Wynik badania EEG. Proszę o interpretację mojego wyniku EEG. Zapis nieprawidłowy. Zmiany napadowe znad odprowadzeń skroniowych obustronnie oraz uogólniających się pod postacią grup fal ostrych oraz zespołów fali ostrej z falą wolną. Próby aktywacji nasilają się występowanie zmian. Powtórzenie badania wynik: Zapis nieprawidłowy Zmiany napadowe znad odprowadzeń skroniowych obustronnie nasilone próbami aktywacji badanie porównywalne do poprzedniego zapisu. Dziękuję Pozdrawiam

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Wynik badania EEG należy zawsze interpretować w połączeniu z danymi uzyskanymi z wywiadu pacjenta. Badanie EEG pozwala na ocenę typu napadu, rodzaju padaczki, ale nie stanowi podstawy rozpoznania padaczki. Konieczna jest konsultacja u lekarza neurologa, który dopiero po przeprowadzeniu wywiadu, badania neurologicznego może właściwie zinterpretować wynik badania EEG, zalecić ewentualnie dodatkowe badania i postawić diagnozę. Pozdrawiam.