O czym świadczą zmiany o niewielkim nasileniu zlokalizowane w okolicy skroniowo-centralno-ciemieniowej?

Witam mam pytanie o interpretacje wyniku eeg głowy w czuwaniu chłopca 5 lat. Zapis nie prawidłowy. Zmiany o niewielkim nasileniu zlokalizowane w okolicy skroniowo centralno-ciemieniowej lewej pod postacią rejestrujących sie poj. i w krótkich grupach zespołów fali ostrowietzchołkowej z falą wolną o wyższej od tła amplitudzie. O czym taki wynik może świadczyć?

Badanie EEG interpretuje się zawsze ale to zawsze w kontekście objawów klinicznych występujących u pacjenta !!!.
Najczęściej jest wykonywane podczas diagnostyki padaczki. Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.