Zmiany odczynowe związane z zapaleniem w wyniku badania cytologicznego

Wynik badania cytologicznego: Zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją). Co to oznacza?
Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na zapalenie szyjki macicy. Proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który wdroży prawidłowe leczenie.