Wynik cytologii a konieczność zastosowania leczenia

witam mam w wyniku cytologi 1.rozmaz odpowiedni do oceny 2.obraz cytologiczny jest nieprawidłowy 3.zmiany odczynowe i reparacyjne a]związane z zapaleniem.Czy powinnam zastosować jakieś leczenie?bo nic nie dostałam,recepty,ani porady

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na zmiany zapalne szyjki macicy. Konieczne jest wdrożenie leczenia p/zapalnego. Proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który wdroży właściwe leczenie.