Zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych w wyniku RTG
Witam! Proszę o interpretację Rtg. Nieznacznego stopnia skolioza lędzwiowa w lewo. Pogłebienie naturalnej lordozy lędzwiowej. Zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych pogranicza lędzwiowo-krzyżowego.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który dokona interpretacji wyniku badania w oparciu o występujące objawy.
tzn że w wyniku pogłebienia lordozy lędźwiowej doszło do nieznacznej przebudowy w obrebie powierzchni stawów łaczących poszczególne kregi