Zmiany skórne w przebiegu choroby Leśniowskego-Crohna

Witam, 2 lata temu stwierdzono u mnie Crohna, przyjmowalem asamax, imuran, strrydy, entocort. Bardzo zle się czułem, brak chęci, i zmiany skórne. Po kilkunastu wizytach u dermatologa trafiłem który skierował na badanie mikrobiologiczne. Wykryto gronkowiec koagulazoujemne+++, szczep odporny na makrolidy,linkosamidy i streptograminyB. Od dwóch miesięcy nie przyjmuje leków czuje się świetnie prócz zmian skórnych. Czy może się okazać że nie mam lesniowskiego? Po za tym cały czas wazę sporo. Dziekuje

Aleksander Ropielewski

Rozpoznanie choroby Leśniewskiego-Cronha stawia się na podstawie oceny wycinków zmian zapalnych z przewodu pokarmowego. Jeżeli miał Pan postawione rozpoznanie w wyniku badania histopatologicznego, to nadal choruje Pan na chorobę Leśniewskiego-Crohna. Warto zaznaczyć, że choroba ma bardzo zmienny przebieg i częstość nawrotów i remisji jest różna.