Zmiany trądzikowe po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej
Przez 3 lata przyjmowałam antykoncepcję hormonalną. Ponad rok już jej nie przyjmuję. Cykl mi się uregulował i trwał 36dni. Około 4 msc temu na brodzie zaczęły mi się pojawiać okropne pryszcze-kiedyś nie miałam problemów z cerą. Kolejny cykl trwał już 40 dni, kolejny 24 następny 18 (w tym 13 dni krwawienia) 5 dni przerwy i jestem w 2 dniu krwawienia. Miałam robione USG - wszystko w porządku, nie mam nadżerki ani torbieli. Czy mam się martwić? Czy pryszcze znikną?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź
dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak
najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest
zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę
odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz
odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do
smarowania na skórę.