Znieczulenie po usuwaniu cewnika

Jestem miesiac po przeszczepie nerki mam zalozony cewnik pig-tailem (tz swinski ogonek) koncem wrzesnia bede mial go usowany czy podczas tego zabiegu jest podawane znieczulenie a w ostatecznosci mozna poprosic lekarza o to i czy lekarz muglby odmowic tego znieczulenie z jakis tam powodow np..

Witam. Cewnik, dzięki swojemu kształtowi nie wymagał mocowania i jego usunięcie nie sprawia kłopotu = znieczulenie jest niepotrzebne = większe cierpienie związane ze znieczulaniem niż to warte. Spokojnie - nie będzie bolało.

Witam!
Znieczulenie do tego jest ogólne krótkotrwałe. Odmowa znieczulenia przy prośbie operatora musiałaby być umotywowana poważnymi powodami.
Pozdrawiam.