Zniesiona lordoza kręgosłupa lędźwiowego w wyniku badania

Zniesiona lordoza kręgosłupa lędźwiowego . Dehydratacja krążka między kręgowego L5-S1. Pozostałe krążki międzykręgowe w obrazach T2 zależnych . Uwypuklina tylna krążka między kręgowego L3-L4 i L4-L5 z uciskiem worka oponowego i wypukleniem się otworów między kręgowych obustronnie bez ucisku korzeni nerwowych

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku zmiany są konsekwencją choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Niestety w opisie nie ma żadnych informacji o objawach - od tego między innymi zależy bowiem jak powinno wyglądać dalsze postępowanie. Mówiąc ogólnie najpewniej powinna być to jednak rehabilitacja. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.

zniesiona lordoza lędźwiowa jest następstwem zmiany środka ciężkości , a sam obraz kręgosłupa w NMR nie jest bardzo niepokojący, ale na pewno nie powinno go sie lekceważyć, bo zbiegiem czasu objawy bólowe mogą narastać , na pewno warto sie wybrac do specjalisty z fizjoterapii aby dokładnie zbadać kregosłup ( bo nie leczymy NMR tylko pacjenta)