Zniesienie lordozy lędźwiowej i wynik badania kręgosłupa

Zniesienie lordozy lędźwiowej. Dehydratacja krążków m/kręgowych L5.S1 z obniżeniem wysokości. Wypuklina szerokopodstawna krążka m/kegowego L4/5 uciskająca worek oponowy. Przepuklina tylna centralna krążka m.kręgowego L5/S1 z uciskiem worka oponowego. Zmiany zwyrodnieniowo-wytrwórcze pod postacią osteofitozy krawędziowej na powierzchniach trzonów kręgowych oraz w stawach m/kręgowych ze zwężeniem otworów m/kręgowych na poziomachL4/5, L5/S1. Ostre ustawienie kości krzyżowej.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Na podstawie występujących objawów, bezpośredniego badania oraz analizy powyższego badania będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie terapeutyczne.