Zniesiona lordoza lędźwiowa a ryzyko operacji

Zniesiona lordoza lędźwiowa, zwężenie tarczy m-kręgowej L2-L3 i L4-L5. Ześlizg przedni L2 oraz tylny L4 o ok.3mm.Centralna i obuboczna przepuklina jądra miażdżystego na poz.L2-L3 zwężająca kan.kręg. o ok.1/3. Na poziomie L4-L5 obuboczna przepuklina jądra miażdż.wypełn.lewy zachyłek boczny i zwężająca prawy.Na poz.L5-S1 centr.przepukl.jądra miażdż.zwężającza kanał kręgowy o ok.1/3.W górnym kr.L3 widocz. jest niepraw. masa miękkotkank.wpukl. się w kanał kręgowy o ok.1/2.Czy grozi mi operacja?

OPIS MRI JAK POWYŻEJ:
Zniesiona lordoza lędźwiowa, zwężenie tarczy m-kręgowej L2-L3 i L4-L5. Ześlizg przedni L2 oraz tylny L4 o ok.3mm.Centralna i obuboczna przepuklina jądra miażdżystego na poz.L2-L3 zwężająca kan.kręg. o ok.1/3. Na poziomie L4-L5 obuboczna przepuklina jądra miażdż.wypełn.lewy zachyłek boczny i zwężająca prawy.Na poz.L5-S1 centr.przepukl.jądra miażdż.zwężającza kanał kręgowy o ok.1/3.W górnym kr.L3 widocz. jest niepraw. masa miękkotkank.wpukl. się w kanał kręgowy o ok.1/2.
Czyli wielopoziomowa dyskopatia
A jakie objawy i stan PACJENTA?
Tylko bezpośrednie badanie!