Zniszczenie wątroby przez chorobę alkoholową

Dobry wieczór, Mój tata trafił do szpitala z przewlekłym zapaleniem płuc i pojawił się ogromny kłopot z wątrobą ze względu na kilkuletnie nadużywanie alkoholu.. w ostatnim czasie nadużywał bez przerwy ponad 7 dni...utrata wagi w ciągu 2 tygodni prawie 20 kg.Lekarz poinformował,że wątroba jest zniszczona,nie pracuje,nie produkuje białek(ogólnie wyniki wątrobowe nie są tragiczne,alt ast)Zapalenie płuc leczone 3 antybiotykami zeszło.Czy wątroba zacznie pracę????

O to trzeba zapytać się lekarza prowadzącego. Mam zbyt mało konkretnych informacji medycznych, aby odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od stanu miąższu wątroby, odwracalności jego uszkodzenia co można określić w różnych badaniach. Na pewno trzeba w takim przypadku całkowicie zaprzestać spożywania alkoholu.