Wzdęty brzuch a powiększona wątroba i żołądek
Witam serdecznie. Mam problemy ze wzdętym brzuchem. Robiłem USG i wskazało, że moja wątroba a także żołądek są powiększone. Dbam o zdrowe odżywianie, jestem na diecie lekkostrawnej. Co to może oznaczać i czym skutkować?

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Witam.
Przyczyn powiększonej wątroby może być wiele zaczynając od jej uszkodzenia, zapalenia, poprzez niewydolność serca, niedrożność żył wątrobowych, zastój żółci. W celu dokładnej diagnostyki należy wykonać oznaczenie poziomu markerów wątrobowych ALT,AST,GGTP. Żeby zdiagnozować patologię w obrębie żołądka należy wykonać gastroskopię.
Pozdrawiam