Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Żółta wydzielina i zaczerwienienie pod pępkiem 15 dni po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego

Witam. 15 dni temu miałam laparoskopowe usunięcia pęcherzyka żółciowego. Niepokoi mnie rana w pępku. Na początku mogłam zobaczyć na opatrunku drobne plamy po wydzielinie szwy jednak zdjęto 5 dni temu. Dzisiaj zdejmując mój ostatni opatrunek zobaczyłam na gazie żółtą wydzieline, która pojawiła się ponownie 15 min po przemyciu. Ponad to miejsce pod pępkiem mam mocno zaczerwienione i zgrubiałe. Czy w tym wypadku cały czas zaklejać ranę czy pozwolić jej ,,oddychać"? Czy mam powód do niepokoju?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Stopa cukrzycowa

Cukrzyca może atakować narządy wewnętrzne i kończyny. Stopa cukrzycowa to jedno z najpoważniejszych komplikacji po tej chorobie. Sprawdź i dowiedz się więcej o stopie cukrzycowej.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Szanowna Pani - Bardzo często po laparoskopii w miejscu po toakarze pępkowym dochodzi do stanu zapalnego.
Proponje codzienne 2-krotne mycie mydłem, dezyfnekcja OCTENISEPTEM oraz maść TRIBIOTIC (leki bez rp), konieczne założenie opatrunku. Przy braku skuteczności konieczna wizyta u lekarza, możliwe ,iż trzeba będzie podać antybiotyk doustnie.
Pozdawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Kontrola u operatora , zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy