Zapalenie gruczołów potowych pośladka

witam dzisiaj zostałem wypisany z szpitala diagnoza ropne zapalenie gruczołów potowych pośladka lewego.Leczenie wycięcie zmiany posladka lewego. Rana ma się goić po przez ziarnowanie moje pytanie polega na tym że lekarz kazał mi rane codziennie myc wodą z mydłem,odkażać Octeniseptem w sprayu ,i osłaniać opatrunkiem po przez wkładanie gazików do rany i zaklejanie opatrunkiem,z tego co wyczytałem na wielu forach to ten proceder odszedł już dawno do lamusa i ze wtych czasach stosuje się hydroże

Stosowanie hydrożeli lub innych podobnych opatrunków być może pomaga, ale nie jest to standard zgodny z zasadami medycyny opartej na faktach.

Prof. dr hab. JarosĹaw Leszczyszyn

Szanowny Panie - dodałbym do tego co Panu zaproponowano przymoczki z AZULANU - na pewno przyspieszy gojenie.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków