Uderzenie w głowę a szwy

Witam. Kilka dni temu uderzyłam głową w skałę. Mam 6 szwów pod brwią, przetartą twarz oraz dwie małe głębsze dziurki. Przetarcia już zasychają, w miejscu dziurek ten etap jeszcze nie nastąpił. Polecono mi octenisept oraz unigel. W aptece Pani powiedziała żeby octeniseptem leczyć przetarcia oraz wspomniane dziurki, unigelem smarować miejsce gdzie są szwy. Co Państwo zalecacie? Jak postępować później z raną po zdjęciu szwów?

Witam. Na otarcia oraz ranę moim pacjentom zalecam po odkażeniu octeniseptem maść np alantan. Równie dobry jest unigel. Wysuszanie rany nie jest korzystne. Po zdjęciu szwów proponuję maść silikonową lub plastry silikonowe = bliznasil - wszystko dla zminimalizowania blizn.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowna Pani - jak najbardziej leki są prawidłowo dobrane. Dodałbym jeszcze przymoczki z AZULANU. Będzie szybciej się goić
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg