Kiedy można stosować krem na bliznę po usunięciu pieprzyka?

Witam , miałem usunięty pieprzyk na twarzy tydzień temu, (4 szwy) po jakim czasie może stosować krem na bliznę ? Chodzi mi o krem z masy perłowej.

Dzień dobry, tego typu środki stosuje się na ranę wygojoną. Na twarzy średni okres gojenia ran wynosi ok. 5-7 dni. Jeśli rana jest wygojona prawidłowo można stosować wspomniany specyfik lub też np. maść silikonową, itp.