Zrastanie końcówki kciuka

Mialem wypadek m.in. opcialem sb palca przyszyli mi go i wszystko jest z nim ok tylko teraz mam palca w gipsie bo czekam az kosc sie zrosnie i mam pytanie jak dlugo ona sie zrasta jest to koncuwka kciuka ile czasu tak mniej wiecej

Gips powinno nosić się do 4 tygodni, chyba że zrost się opóźnia, to wtedy na podstawie wykonanego RTG ustala się długość ponad normę.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Wstępna faza zrostu kości trwa około miesiąca, tu jednak gojenie może być opóźnione z uwagi na ukrwienie i inne czynniki miejscowe. Pełny zrost to wiele miesięcy, w trakcie których następuje przebudowa kości do uzyskania pełnej wytrzymałości.