Zwężenie szpar stawów biodrowych

proszę opisać czy to coś poważnego ,wizytę u lekarza mam za miesiąc .Zwężenie szpar stawów biodrowych z przewagą po lewej stronie .Zmiany zwyrodnieniowe w postaci wzmożenia sklerotyzacji podchrzęstnej oraz osteofitów na krawędziach stawowych.Cechy protruzji.drobne wyrośla kostne na poziomie krętarzy większych kości udowych

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Opis badania świadczy o chorobie zwyrodnieniowej stawów biodrowych. Konieczna jest rehabilitacja, zależna od towarzyszących chorobie dolegliwości. W przyszłości należy się liczyć z możliwością operacyjnego leczenia - alloplastyką, czyli wymianą stawów.