Zwichnięcie stawu skokowego i wynik USG

Zwichnęłam/skręciłam staw skokowy prawy ponad miesiąc temu. Wynik USG:Obecność wolnego płynu w pochewce dla ścięgna pobocznego piszczelowego.Obecność nieregularnych przestrzeni płynowych w okolicy bloczka kości skokowej,zatoki stepu oraz przyczepów dystalnych więzozrostu piszczelowo - strzeałkowego,rozwarstwienie i naderwanie przyczepów.Średnica przestrzeni płynowych do 7mm.Cechy naderwania przyczepów górnych torebki stawowej. Czy w takim wypadku, ćwiczenia stopy to wszystko co powinnam zrobić?

Proszę udać się do ortopedy, który obejrzy i zbada fizykalnie staw. Zleci fizykoterapię lub unieruchomienie oraz ewentualnie farmakoterapię. Obraz USG niepokojący - może dać w przyszłości dolegliwości z poruszaniem się.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg