Zwichnięcie stawu żuchwowego a bóle i strzelanie stawu

Witam, chodzio Zwichniecie stawu żuchwowego z lewej strony. Czasem ziewając czy jedząc szczęka pstryka ale są momenty, że się blokuje. Ból jest niesamowity i trzeba nastawiać szczękę. Moja mama od lat ma ten problem. Ja mam 28 lat. Niestety, żaden ortodonta nie traktuje mnie poważnie i zbywa tekstem" że to pewnie od gryzienia długopisów". Dlatego chciałabym się dowiedzieć czy można to jakoś sensownie leczyć? Czy po prostu muszę uważać już do końca życia.

Witam.
Niestety, nie ma sensownego przyczynowego leczenia tej przypadłości. Niekiedy wykonuje się zabieg operacyjny, ale efekty są mało zachęcające. Pozostaje ostrożność. Pozdrawiam i życzę zdrowia.