Brak zwyrodnienia a problem ze stawem skroniowo-żuchwowym

Witam, od około miesiąca mam problem z prawym stawem skroniowo-żuchwowym. Bardzo często, gdy śpię na prawej stronie rano mam tzw. 'blokadę' szczęki i bez 'chrupnięcia' jestem w stanie otworzyć ją tylko do połowy. Byłam u specjalisty który stwierdził po rtg brak zwyrodnień, dobry zgryz, zalecił szynę relaksacyjną, a mój problem się pogłębił. Teraz nie tylko mam poranne objawy ale i również 'Chrupanie' w stawie kiedy ruszam szczęką w lewo i prawo oraz do przodu. Odczuwam również ból. Co robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do chirurga szczękowo-twarzowego. Po badaniu będzie można coś więcej powiedziec.

Niestety, leczenie szyną relaksacyjną wymaga czasu. Jeśli specjalista zajmujący się leczeniem zaburzeń ssż nie znalazł odchyleń od normy, powinna Pani zgłosić się do chirurga szczękowo - twarzowego, ew fizjoterapeuty ( specjalizującego się w obrębie głowy i szyi ).