Jak rozumieć ten opis TK u 22-latka?

Badanie TK prawego nadgarstka , bez dozylnego podania środka kontrastujacego. Złamanie talii kości lodeczkowatej-szczelina zlamania jest widoczna-bez radiologicznych cech zrostu. W obrębie odlamow(głównie dalszego) w sąsiedztwie szczeliny złamania widoczne jest przejasnienie o wym. ok 8x7mm(pomiar na rekonstrukcji czołowej) - prawdopodobnie o charakterze geody. Odłam bliższy sklerotyczny-obraz TK przemawia za jego martwica . Odłam dalszy o odcinkowo nieco nierównym zarysie, jego struktura bez ewidentnych zmian .Zwraca uwagę nieprawidłowe ustawienie kości księżycowatej-cechy niestabilności grzbietowym segmentu wstawionego(DISI) Witam do zlamania doszlo 2019.08.13 i jeszcze nie odbyłem operacji i przez pandemie pewnie szybko do niej nie dojdzie chciałem zapytać czy jeśli w pewnym stopniu będę skłanial rękę/nadgarstek do pracy,wysiłku czy może to niekorzystnie wpłynąć na przyszłość nadgarstka . I czy operacja powinna być wykonana jak najszybciej czy nie ma większego znaczenia bo słyszałem o różnych chorobach zwyrodnieniowych,stawie rzekomym i zaczynam się bać czy odzyskam w 100%sprawność nadgarstka .

Do pełnej konsultacji i omówienia wyników z Lekarzem, który zna Pacjenta, wyniki, historie leczenia... Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja ORTOPEDYCZNA, może też neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog