Jak mam odczytać moje wyniki tk zatok?

Witam, przyszły mi wyniki tomografii komputerowej zatok: Przyścienne i okrężne zgrubienie błony śluzowej lewej zatoki szczękowej oraz niewielkie zgrubienie okolicy dna obu zatok szczękowych- powietrzność zachowana względnie prawidłowo. Zmiany nieżytowe błędnika sitowego. Okrężne zgrubienie błony śluzowej lewej zatoki czołowej- powietrzność obu zatok czołowych zachowana. Kompleksy ujściowo-przewodowe obustronnie drożne. Co to może być ? Czy jest się czym martwić ?

Opis TK zatok, jak wyżej , : mierne zmiany pozapalne ??

Pewnie jest wiele czynników, które mogą powodować tak różne i zmienne objawy; do omówienia na pełnej konsultacji !

WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki ; Ważna pełna historia choroby i historia leczenia ; Podstawowe badania laboratoryjne krwi,morfol, OB, CRP: żelazo, ferrytyna, TSH , EKG i inne

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; zbadanie, ocena wyników; ; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, poprzednie wyniki ? , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: ż? Jaki stan obecny ?Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc/ Pozdrawiam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog