Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak ocenić ten opis TK zatok u 20-latki?

Proszę o pomoc Badanie TK zatok obocznych nosa w skaningu przeglądowym. Zatoka szczękowa prawie w całości wypełniona przez polipowate zgrubienie błony śluzowej wielkości 33x25x29 mm. Drobne zgrubienia błony śluzowej w zatoce szczękowej lewej. Zatoki czołowe,klinowe oraz sitowe powietrzne.Małżowiny nosowe niepogrubiałe.Kompleksy ujściowo-przewodowe drożne.Struktury kostne w zakresie badania bez zmian patologicznych. Czy mógłby ktoś odczytać wyniki i powiedzieć co dalej,operacja,leczenie farmakologiczne?Dodam,że niezmiennie od dwóch lat czuję zmęczenie,senność,mam mroczki przed oczami ,zawroty głowy,spływającą wydzielinę po gardle,rozdrażnienie,nie mogę skupić się na jednej rzeczy.Jeżeli chodzi o wszystkie inne badania wszystko jest okej,zaczynąjąc od badań na tarczycę kończąc na badaniach na boreliozę. Co dalej mam robić?męczy mnie już to ciągłe oczekiwanie na trafną diagnozę a od dwóch lat chodzę od specjalisy do specjalisty.Z góry dziękuję za odpowiedź!
KOBIETA, 20 LAT 2 miesiące temu

Chrapanie u dzieci

Chrapanie kojarzymy przede wszystkim z dorosłymi mężczyznami. A co jeśli dzieciaki chrapią? Do kogo zgłosić się w takiej sytuacji? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

DO LARYNGOLOGA Z Opisu przewlekłe zmiany zapalne i polipowate w zatokach przynosowych "TK zatok obocznych nosa w skaningu przeglądowym. Zatoka szczękowa prawie w całości wypełniona przez polipowate zgrubienie błony śluzowej wielkości 33x25x29 mm. Drobne zgrubienia błony śluzowej w zatoce szczękowej lewej. Zatoki czołowe,klinowe oraz sitowe powietrzne.Małżowiny nosowe niepogrubiałe.Kompleksy ujściowo-przewodowe drożne.Struktury kostne w zakresie badania bez zmian patologicznych. .....Dodam,że niezmiennie od dwóch lat czuję zmęczenie, senność, mam mroczki przed oczami , zawroty głowy, spływającą wydzielinę po gardle, rozdrażnienie, nie mogę skupić się na jednej rzeczy. "

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, . Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog https://www.znanylekarz.pl/maria-magdalena-wysocka-bakowska/neurolog-diagnostyk/warszawa

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy