Jak odczytać te wyniki badania rezonansu?

W prawej części siodła tureckiego hyperdensyjny obszar sr.7mm - do ew oceny w MRI celowanym na przysadkę mózgową. W badaniu 1-fazowym struktury mózgu i móżdżku bez uchwytnych zmian ogniskowych. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. Struktury linii pośrodkowej nieprzemieszczone. Przymozgowe przestrzenie płynowe nieposzerzone. Zbiorniki podstawy zachowane. Kości czaszki oczodoły w zakresie możliwym do oceny bez nieprawidłowości . Zatoki przynosowe komórki sutkowe piramidy kk. skroniowych w zaobrazowanym zakresie prawidłowo powietrzne. Zaznaczona deformacja głowy żuchwy strony lewej. Co może oznaczać wynik badania? Bardzo źle się czuję ma silne napadowe bóle głowy leki nie pomagają , problemy ze wzrokiem i straszne osłabienie, raz zdażyło mi się zasłabnąć. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Do interpretacji klinicznej

Pewnie jest wiele czynników, które mogą powodować tak różne i zmienne objawy; do omówienia na pełnej konsultacji !

WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki ; Ważna pełna historia choroby i historia leczenia ; Podstawowe badania laboratoryjne krwi, żelazo, ferrytyna, TSH , EKG i inne Jak badanie EEG; inne badania laboratoryjne ?? Krzywa cukrowa i insulinowa ???

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; zbadanie, ocena wyników; ; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ?Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog